Máte dve spoločnosti a jedna je nadbytočná?

Riešením môže byť zlúčenie, kedy nadbytočná spoločnosť zanikne a zostane len tá, ktorú potrebujete.

 

Sme experti na zlúčenie firiem.

Zlúčiť dve alebo viac spoločností nie je jednoduché. My však vieme najlepšie ako na to. Na tomto mieste nájdete informácie o zlúčení Vašich vlastných spoločností, ako formy zmeny Vášho podnikania. 

 

Čo je to zlúčenie spoločnosti?

Zlúčenie je proces, pri ktorom jedna alebo viac spoločností zaniknú a namiesto nich zostane len jedna spoločnosť, ktorá preberá všetky záväzky aj všetok majetok zaniknutých spoločností.

 

Čo môžeme pre Vás urobiť?

Pokiaľ máte firmu, ktorú nevyužívate, môžeme ju zlúčiť do inej Vašej spoločnosti a nepotrebnú firmu vymažeme z obchodného registra. Jednou ranou tak „presuniete“ všetky zmluvy, zamestnancov aj majetok na druhú – využívanú spoločnosť bez zbytočného papierovania. My pripravíme kompletnú dokumentáciu a zabezpečíme aj výmaz nepotrebnej spoločnosti z obchodného registra. Profesionálne.

 

Aká je cena za zlúčenie spoločností?

 

Zlúčenie dvoch spoločností

1290

od 990 €

vrátane všetkých poplatkov
Príplatok za zlúčenie troch a viac spoločností

590

od 390 €

vrátane všetkých poplatkov

 

Zbaví ma zlúčenie všetkých papierovačiek?

Áno aj nie. Ak máte nepotrebnú firmu, ktorá nemá žiadnych obchodných partnerov, zamestnancov, bankový účet, ani nič podobné, papierovanie v podstate nebude. Ak sa však jedná o „živú“ firmu, bude potrebné odhlásiť zamestnancov z poisťovní a prihlásiť ich v ponechanej firme, ako aj oznámiť zmeny obchodným partnerom a rôznym orgánom. Vyhnete sa však výpovediam zmlúv, uzatváraniu nových zmlúv, kúpnym zmluvám na majetok, ako aj zdĺhavej likvidácii.

 

Ako dlho celý proces trvá?

Na našej strane obvykle 1-2 týždne. Klient následne vybavuje potrebné papierovanie zvyčajne 1-2 dni. Zdržania pri zlúčeniach obvykle nebývajú.

 

Čo ak vzniknú neočakávané komplikácie?

Komplikácie zvyčajne nenastávajú. Ak by však k tomu prišlo, môžete sa spoľahnúť na našich expertov.

 

Je možné spoločnosti zlúčiť aj na diaľku?

Samozrejme. Takmer 90% všetkých klientov obsluhujeme cez e-mail a po telefóne. Ak však uprednostňujete osobný kontakt, radi Vás privítame v niektorej z našich kancelárií.

 

Aký je postup pri záujme o zlúčenie spoločností?

1. Napíšte nám na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. všetky informácie – t.j. ktorá spoločnosť má zostať a ktorá sa má zrušiť; nezabudnite pridať Vaše telefónne číslo.
2. My pripravíme všetky potrebné dokumenty. Ak budete dokumenty podpisovať osobne u nás, vzájomne dohodneme termín podpisu dokumentov a zabezpečíme účasť notára, takže nebude potrebné nikam chodiť. Ak budete podpisovať dokumenty u Vás, zašleme Vám ich e-mailom. Vy si dokumenty vytlačíte, dohodnete si vlastného notára, všetko podpíšete a dokumenty nám vrátite naspäť poštou.
3. Ihneď po doručení dokumentov zabezpečíme zápis zlúčenia na súde.

 

Ak sa potrebujete poradiť, neváhajte nám zavolať na 0950 340 999, alebo nám napíšte. A ak uprednostňujete osobný kontakt, radi Vás privítame v našej kancelárii. 

 

5140
klientov
16
rokov na trhu
100
% garancia spokojnosti

02/210 26 123