Sme najväčší likvidátor na Slovensku. Dôverujte nám! Sme jedinou spoločnosťou na Slovensku, ktorá sa zaoberá likvidovaním spoločností na profesionálnej úrovni všetkými zákonnými metódami. Náš tím tvoria profesionálni právnici, ktorí sú skutočnými špecialistami na túto oblasť. Aj preto nemáme v likvidáciách súpera.

Likvidácia firmy
PROVIDUS ® PREMIUM™

Od 1450

Profesionálna likvidácia aj pre problémové a zadlžené spoločnosti

100% legálna likvidácia s prevzatím celej spoločnosti a výmenou štatutárnych orgánov. Služba PREMIUM umožňuje mimosúdne urovnanie dlhov spoločnosti, čím otvára priestor na likvidáciu nezadlžených aj zadlžených spoločností; to všetko pod dohľadom našich právnikov-špecialistov. V cene sú všetky potrebné dokumenty a úkony, avšak využiť môžete aj naše užitočné doplnkové služby, ktoré Vám môžu pomôcť napríklad ochrániť majetok, alebo ušetriť náklady.

Likvidácia firmy je zákonom stanovený proces smerujúci k riadnemu ukončeniu podnikania spoločnosti. Počas likvidácie spoločnosti sa speňažuje majetok, vymáhajú pohľadávky, uhrádzajú dlhy a ukončujú zmluvy, vedie sa účtovníctvo, komunikuje sa s úradmi, podávajú sa daňové priznania a až do výmazu sa udržiava firma aktívna. Likvidácia prebieha v týchto fázach:

 

 

Vo všeobecnosti je likvidácia určená primárne pre spoločnosti, ktoré sú schopné z vlastných zdrojov uhradiť všetky svoje záväzky. Vďaka svojim 15-ročným skúsenostiam a unikátnemu know-how však PROVIDUS® ponúka možnosť využiť likvidáciu aj pre zadlžené spoločnosti, ktoré by inak museli vyhlásiť na seba konkurz. Tým sa ušetrí množstvo nákladov a starostí.

 

Otázky a odpovede

 • Aká je cena za likvidáciu spoločnosti?

  Základná cena za službu Likvidácia spoločnosti PROVIDUS® KLASIK™ je 450,- Eur. Základná cena za službu Likvidácia spoločnosti PROVIDUS® PREMIUM™ je 1450,- Eur.
 • Aký je rozdiel medzi službou likvidácie KLASIK a PREMIUM?

  Likvidácia spoločnosti PROVIDUS® KLASIK™ je určená pre nezadlžené spoločnosti bez problémov a obsahuje všetky dokumenty a procesy, ktoré je pri štandardnej nezadlženej spoločnosti potrebné pripraviť a vykonať. Likvidácia spoločnosti PROVIDUS® PREMIUM™ je určená pre nezadlžené ale aj zadlžené spoločnosti s riešiteľnými problémami a obsahuje všetky služby zahrnuté v službe KLASIK. Navyše obsahuje balík prémiových služieb a procesov (v hodnote 550,- Eur), zabezpečenie prevzatia spoločnosti s výmenou spoločníkov, konateľov a dosadením profesionálneho likvidátora a voliteľne aj mimosúdnu reštrukturalizáciu záväzkov.
 • Môžem zlikvidovať aj zadlženú spoločnosť?

  Áno. Vďaka nášmu bezkonkurenčnému know-how vykonáme špeciálne právne úkony smerujúce k odvráteniu úpadku a k urovnaniu záväzkov vašej spoločnosti. Dlhy a problémy spoločnosti však musia byť riešiteľné v súlade so zákonom. V zásade platí, že väčšina zadlžených spoločností môže byť zrušená aj likvidáciou. Likvidáciu zadlžených spoločností umožňujeme v rámci služby Likvidácia spoločnosti PROVIDUS® PREMIUM™.
 • Ako dlho trvá likvidácia spoločnosti.

  Likvidáciu spoločností je možné vykonať už za 6 mesiacov. Konkrétny čas sa však nedá garantovať, pretože individuálne záleží od stavu spoločnosti, kvality spolupráce klienta s našim právnym oddelením a vonkajších faktorov, ktoré sa nedajú ovplyvniť.
 • Nemám čas starať sa o likvidáciu. Prevezmete moju spoločnosť a dosadíte likvidátora?

  Áno, v rámci služby PREMIUM. Aby sme urýchlili a zjednodušili riadne vykonanie likvidácie, prevezmeme Váš obchodný podiel a vymenujeme profesionálneho konateľa a likvidátora. Prosíme, uvedomte si, že prevzatie spoločnosti ani zmena konateľa nie je prepisom na tzv. „bieleho koňa“, ale ide o profesionálne služby pre zvýšenie pohodlia klienta, ktoré podliehajú určitým pravidlám. Preto sa aj po prevzatí spoločnosti bude vyžadovať súčinnosť klienta. Klienti však môžu využiť naše doplnkové služby, ktoré im zaručia maximálny komfort a bezstarostnosť.
 • Môžete po prevzatí mojej spoločnosti zmeniť aj jej sídlo?

  Áno. Jedná sa však o doplnkovú službu.
 • Kto zabezpečuje komunikáciu s úradmi počas likvidácie?

  Pri službe KLASIK zabezpečujeme časť komunikácie my a časť komunikácie klient. Pri službe PREMIUM zabezpečujeme veľkú väčšinu komunikácie my a klient len nevyhnutné záležitosti; po dohode však môžeme všetku komunikáciu vybaviť my.
 • Budete po prevzatí spoločnosti viesť aj jej účtovníctvo?

  Nie. Účtovníctvo by mal zabezpečovať doterajší účtovník, s ktorým budeme intenzívne komunikovať, aby celá likvidácia hladko prebehla.
 • Je likvidácia od vašej spoločnosti legálna?

  SAMOZREJME. Na 100%. To garantujeme!
 • Ak mi likvidácia nevyhovuje, aké mám iné možnosti.

  Samozrejme, nie každému vyhovuje likvidácia. Preto tu máme niekoľko náhradných riešení, o ktorých sa viac dočítate napr. v časti Cezhraničné zlúčenie, Presídlenie do EU, Konkurz alebo Reštrukturalizácia

Zrušenie podniku - Likvidácia | PROVIDUS ®

5140
klientov
16
rokov na trhu
100
% garancia spokojnosti

02/210 26 123